טיפול במצבים אקוטיים נפשיים

משבר הוא מצב של שינוי משגרת החיים הנתפס על-ידי המעריך אותו כפגיעה או איום מהותי. חוסר הוודאות או המשאבים, הם ההופכים את המצב למשבר. מבחינה נפשית, משבר מתייחס לתגובה של אדם לאירוע או אף מספר אירועים, להשפעות שלו על שגרת חייו וליכולת שלו להתמודד עימם.

ישנם סיבות רבות למצבים משברים בחיינו, החל משינוי משמעותי כגון מעבר לחיים בוגרים ועצמאיים, שינויים הקשורים במקום העבודה, גירושים וכדומה. זה יכול להיות מקושר לאירוע של איום פיזי כגון תאונה, איום ממשי על החיים וכדומה. לעתים יכול להתקשר לפחדים כגון משבר האקלים או חשיבה עתידית למי יטפל בנו בזקנה. אלו רק מספר דוגמאות למה יכול לייצר משבר וכאן גם נציין כי אנשים שונים מגיבים בצורות שונות למצבים שונים. כל אחד ואחת מאיתנו יחווה בחייו מצבים משברים לחלקנו המשבר עלול להתפתח למשבר נפשי אקוטי.

בטיפול מצבים נפשיים אקוטיים יש חשיבות לטיפול כמה שיותר מוקדם לתחילת המשבר על מנת למנוע מצב מתמשך עם השפעות ארוכות טווח (הפרעה כרונית). לדוג': לאחר חשיפה לאירוע טראומטי מומלץ לפנות לטיפול מוקדם ככל האפשר, ובכך למנוע עד כמה שניתן, התפתחות של הפרעה בתר-חבלתית (PTSD). כחלק מהטיפול, הפסיכיאטר יבצע הערכה ואבחנה לפעמים בסיוע של אנשי צוות נוספים כגון אחות, פסיכולוג או עובד סוציאלי.

טיפול מצבים נפשיים אקוטיים יכול לכלול מגוון התערבויות כמו טיפול תרופתי, פסיכותרפיה, טיפול קוגניטיבי התנהגותי, הדרכה הורית, טיפול ממוקד טראומה, EMDR, PE וכדומה.

פרטי יצירת קשר

שליחת טופס פנייה

הוראות הגעה לקליניקה

דילוג לתוכן